Artykuły z tej kategorii

 

Elizabeth L. Cline w książce "The Conscious Closet: The Revolutionary Guide to Looking Good While Doing Good", opisuje aplikacje, które same zestawią ubrania z NASZEJ szafy i codziennie zaproponują stylizację, nawet z uwzględnieniem pogody w miejscowości, w której mieszkamy. Mało tego, program wygeneruje raport z informacją, jak często chodziliśmy w każdym z ubrań. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jaką odzież lubimy, faktycznie nosimy i jakiej potrzebujemy, co ułatwi przyszłe zakupy; a nawet więcej, bo często uchroni nas przed kolejnymi wydatkami, pokazując jak jeszcze możemy zestawiać ze sobą rzeczy, które już mamy.

 

O co chodzi?

Skąd aplikacja będzie wiedziała, jakie ubrania mamy do dyspozycji? Są dwie możliwości: w bazie danych apki wyszukujemy ubrania bliźniaczo podobne do naszych i dodajemy je do listy albo wgrywamy własne zdjęcia. Fotografie muszą być dobrej jakości, żeby program miał możliwość rozpoznać ubranie. W Cladwell usuwamy tło przed załadowaniem zdjęcia, w Stylebook możemy to zrobić z poziomu aplikacji. Gdy już mamy bazę ubrań, Cladwell automatycznie wygeneruje nam propozycje zestawów, a Stylebook poprosi nas o wskazanie "góry", "dołu" i butów, na bazie których ma tworzyć stylizacje. Czyli tak naprawdę tylko Cladwell jest aplikacją, która bez naszego udziału wygeneruje zestawy i pokaże kombinacje, które nie przyszłyby nam do głowy, jednak jest też znacznie droższy od Stylebooka, więc za tę funkcję płacimy. Cladwell to koszt rocznie (60$), a Stylebook wymaga jednorazowej opłaty (4$). Cladwell dostosowuje też propozycje do warunków atmosferycznych.

 

Cladwell, Stylebook, ClosetSpace, Pureple

To są właśnie aplikacje wymienione w książce.

ClosetSpace w sklepie Google Play oceniany jest na dwie gwiazdki (1 165 głosów), a Pureple 2,5 (1 344 głosy), natomiast Cladwell i Stylebook nie są dostępne w wersji na Androida. A szkoda, bo już Stylebook rating ma wysoki 4,7 (4 400 głosów), podobnie Cladwell 4,0 (2 100 głosów).

Pomimo niskich ocen zainstalowałam ClosetSpace i Pureple, ale - nie wdając się w zbędne szczegóły - wynik dwóch gwiazdek uważam za zasłużony. Znalazłam jeszcze dostępną na Androida Chicisimo, jednak jej również nie polecam.

Powiem wprost - jeśli macie w telefonie iOS i pieniądze do wydania, rzeczywiście jest się czym ekscytować, ale w przypadku, gdy korzystacie z Androida (tak jak ja), pozostaje czekać lub wypróbować wariant desktop. Moim zdaniem tylko Cladwell i Stylebook na ten moment warte są zainteresowania. Z drugiej strony, myślę że aplikacje mogą w przyszłości pomagać nam się ubierać i bardzo podoba mi się ten kierunek rozwoju.

 

Cladwell, Stylebook - aplikacje, które pomogą nam się ubrać?

23 września 2019

​​​​​​​