Hello World!

Cześć! Jestem Aga i dzisiaj mogę się z Wami po raz pierwszy przywitać. Wydaje mi się, że na początku dobrze byłoby napisać, dlaczego w ogóle zaczęłam prowadzić smart-casual.blog. W 2019 roku blogów mamy mnóstwo, a już blogów modowo – lifestylowych… no pewnie macie ich dosyć.

Być może tak jak ja zauważyliście, że większość stylowych rozwiązań nie tylko ułatwia nam życie codzienne, ale też minimalizuje nasz negatywny wpływ na środowisko. No może minusem jest to, że… nie jest łatwo do tych rozwiązań dotrzeć! Na smart-casual będę pisać o sprytnych sposobach na ułatwienie codziennych czynności, zgodnie z zasadą, że skoro wykonałam pracę, żeby zdobyć jakąś informację to inni tej pracy już nie muszą powielać (szanujmy się! 😉 ) .

Istnieje też szansa, że podzielacie mój punkt widzenia dotyczący mody. A jeśli nie to wierzę, że pozwolicie mi go chociaż przedstawić. Uważam, że moda jest dla ludzi, więc powinna być narzędziem w naszych rękach, a nie powodem do zmartwień. W każdym razie na pewno nie powinna przyczyniać się śmierci planety – z góry przepraszam za bezpośredniość. Chciałabym Wam pokazać jak ja korzystam z mody i dlaczego kierowanie się dobrym smakiem może mieć realny pozytywny wpływ na nasze otoczenie.

Smart-casual będzie blogiem o codziennym życiu, z odrobiną sprytu i ze specyficznym modowym zacięciem. Będę chciała zebrać w jednym miejscu to, co wiem, ale też to czego będę się dowiadywać od mądrych i wyjątkowych osób z biegiem czasu, w trakcie tworzenia nowych postów (możecie się spodziewać wywiadów). I skoro dotarliście do końca tego posta to chyba mogę powiedzieć, że za-czy-na-my!


Tak więc estetyka może być pomocna w życiu
nie należy zaniedbywać nauki o pięknie

Zbigniew Herbert, fragment wiersza „Potęga smaku”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s